Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
ISTEKOBI.COM.TR - 2011.06.17
CONTİTECH 2016'YA KADAR BURSA'DA İKİ KAT BÜYÜYECEK
ContiTech AG CEO'su Heinz Gerhard Wente, sektörün içinde bulunduğu büyüme trendinden hareketle yeni makine yatırımları yapacaklarını ve 2016 yılında Bursa fabrikasını iki kat büyüteceklerini söyledi.
GARAJ VE SERVİS EKİPMANLARI ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
CONTİTECH 2016'YA KADAR BURSA'DA İKİ KAT BÜYÜYECEK
Bursa'daki fabrikalarında ürettikleri hava süspansiyon körüklerinin yüzde 90'ından fazlasını ihraç ettiklerini ve 2011 yılında 44 milyon euro ciro hedeflediklerini belirten ContiTech AG CEO'su Heinz Gerhard Wente, sektörün içinde bulunduğu büyüme trendinden hareketle yeni makine yatırımları yapacaklarını ve 2016 yılında Bursa fabrikasını iki kat büyüteceklerini söyledi.
Wente, Bursa'da yeni projeleriyle ilgili açıklamalar yaptı. otomotiv lastiğinde ise Rusya ve Amerika'da 500 milyon euroluk iki yeni üretim tesisi kuracaklarını söyledi. Wente, Türkiye'de Pazar oluşması durumunda burada da yatırım yapabileceklerinin sinyalini verdi. Geçtiğimiz yıl ticari araçlar, otobüsler ve çekiciler için 900 bin hava süspansiyon körüğü üretimi gerçekleştiren bu yıl da 1.3 milyon adetlik üretim hedefleyen Contitech, önümüzdeki dönemde Bursa fabrikası için planladığı yatırımlarla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı
Toplantıda konuşan ContiTech AG CEO'su Heinz Gerhard Wente, Bursa'daki tesislerinde ürettikleri ürünlerin yüzde 90'ından fazlasını ihraç ettiklerini belirterek, 2010 yılında 33 milyon euro ciro elde ettiklerini söyledi. Wente, 2011 yılında yüzde 33'lük büyümeyle 44 milyon euroluk ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirterek Bursa fabrikasında ek yatırımlar planladıklarını da ifade etti ve "Geçtiğimiz 12 yılda Bursa'daki fabrikasının büyümesine ve geliştirilmesine 16 Milyon eurodan fazla yatırım yaptık. Hava süspansiyon körüğü pazarının büyüyeceğinden hareketle biz de buradaki yatırımlarımıza hız vereceğiz. Yeni bir fabrika yatırımından ziyade mevcut alanımızı daha efektif ve verimli kullanarak ilave makine yatırımları yapmayı ve ek istihdam sağlamayı planlıyoruz. Böylece 2016 yılında Bursa fabrikasının kapasitesini iki katına çıkarmış olacağız" dedi.
Otomobil lastiğinde ise sektörün her zaman hareketli olduğunu kaydeden Wente, "Bu alanda Rusya ve Amerika'da 500 milyon euroluk iki yeni üretim tesisi yatırımı planlıyoruz. Müşterilerimize yakın olma hedefindeyiz. Önümüzdeki dönemde yeni fabrika kurulacaksa Türkiye de göz önünde bulundurulacak" dedi. Öte yandan ContiTech Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Şirzat Karayel de, eylül ayının sonunda ContiTech Air Spring Systems Genel Müdürü Thomas Johannsen'in emekliye ayrılarak yerini Hannes Friederichsen'e bırakacağını sözlerine ekledi.
DİĞER İLGİLİ HABERLER
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )