Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
EKOTRENT.COM - 2011.03.30
HYUNDAI i20 TROY TEST SÜRÜŞÜ
Öncesinde ithaldi şimdi Türkiye'de üretiliyor. Hyundai i20 Troy, 45 litrelik depoyla 850 km yol gidiyor. NCAP'te 5 yıldız alan i20 tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekiyor.
OTOMOBİL, TİCARİ ARAÇ YETKİLİ SERVİSLERİ ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
HYUNDAI i20 TROY TEST SÜRÜŞÜ
Hyundai i20, çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, B segmentinde yeni standartlar belirleyen güvenliği, yeni şasisi, geliştirilmiş süspansiyonu, üstün sürüş dinamikleri ve 5 yıl veya 100.000 km Üretici Firma Mekanik Garantisi ile satışa sunuluyor. Hyundai i20, Avrupa’da İspanya, İsveç ve Almanya gibi ülkelerde yapılan gelişim testleri sayesinde Avrupa pazarının koşullarına göre hazırlandı. Bu sayede sürüş konforu, yol tutuş, ses ve gürültü seviyeleri en iyi şekilde ayarlandı. Yeni tip kremayer direksiyon sistemi ile şehir içinde en iyi manevralar yapılabilirken yol tepkileri ve gerekli bilgiler de sürücüye en iyi şekilde iletilebiliyor.
Euro NCAP ’in 2009’da son yapılan çarpışma testlerinde, “ güvenlikteki en üst derece olan 5 yıldızı alan ve yüzde 80,25 ortalamayla B segmentindeki en iyi sonuçlardan birini elde eden Hyundai i20 Troy ”, ayrıca yaya güvenliğinde de yüzde 64’lük derece ile tüm modeller arasında en başarılı sonuca imza atmıştı. Standart Fren Desteği ( BAS ), Anti Blokaj ( ABS ), Elektronik Kontrollü Güç Dağılım Sistemleri (EBD), Elektronik Denge Kontrol Sistemi ( ESP ) ve sürücü, yolcu, yan ve perde olmak üzere toplam 6 hava yastığı bulunuyor.
Hyundai ’nin güvenlik konseptine öncelik verilerek üretilen aracı i20 Troy yakıt tüketimi ile de dikkatleri çekiyor. 45 litre depoya sahip araç 800 - 850 km gidebiliyor. Aracın benzinli modelleri kurşunsuz süper benzin kullanırken dizel seçeneğinde eurodizel kullanılıyor. i20 Troy ’lardaki arka tekerlek rüzgar deflektörleri, aerodinamiği artırıyor ve sürtünme azaldığı için yüzde 2 oranında ek yakıt tasarrufu sağlıyor. Gösterge panelindeki ideal vites değiştirme göstergesi ve 6 manuel vites seçeneği sayesinde de optimum yakıt tasarrufu imkanı tanıyor. Dizel modellerinde ise bu rakam çok daha düşük. Dizelde yalnız 1,4 CRDİ motor seçeneği var. Bunlar da kendi içinde 75 ve 90 beygir olarak ayrılıyor.
Hyudai i 20 Troy'da yüksekli ayarlı direksiyon, USB, Aux ve iPod bağlantısı, harita okuma lambası, dijital bilgi ekranı, mavi aydınlatmalı gösterge paneli, elektronik kontrollü klima, bagaj içi teçhizat gözleri, güneşlik ve makyaj aynası, elektrikli açılır tavan, elektrikli katlanır dikiz aynalar, bagaj içi sabitleme filesi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, gövde rengi kapı kolları, aydınlatmalı ve soğutmalı torpido gözü, dört cam otomatiği, uzaktan kumanda kapılar, park sensörü ve alarm gibi özellikler mevcut. 6 ileri vites seçeneğine sahip aracın kadranı 220 km ’yi gösteriyor. Güvenli sürüş için 90 ve 110 ’da seyir edilmesi gerektiğinin altını çizip, aracın motor seçeneklerine göre 165 ile 180 km hıza rahatlıkla çıkabiliyor. Aracın 0 ’dan 100 km ’ye çıkışı benzinli ve dizel modellerde ve farklı motor seçeneklerinde 12,9 saniye ile 16 saniye arasında değişiyor.
DİĞER İLGİLİ HABERLER
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )