Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
EKOTRENT.COM - 2011.05.23
HYUNDAI YENİ YATIRIM İÇİN İLK ADIMI ATTI
Koreli Hyundai, İzmit’teki fabrikaya yapmayı düşündüğü yatırım için düğmeye bastı. Kapasite 200 bin adete çıkacak
OTOMOBİL, TİCARİ ARAÇ YETKİLİ SATICILARI ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
HYUNDAI YENİ YATIRIM İÇİN İLK ADIMI ATTI
Hükümetin Güney Kore ile 2-3 ay içinde Serbest Ticaret Anlaşması’nın imzalanabileceğini açıklaması, Hyundai’nin Türkiye’ye yapmayı düşündüğü yatırımı hızlandırdı. Hyundai, İzmit fabrikasının kapasitesini ikiye katlayacak yatırım için start verdi.
Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Chang, yatırımla ilgili rakam vermekten kaçınıp, "En azından, şimdiye kadar yaptığımız model yatırımlarından fazla olacak" demekle yetindi. Hyundai, 2007’de üretmeye başladığı Matrix ve geçen yıl üretime giren i20 için 100’er milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Yeni yatırımın, 200 milyon doları bulması bekleniyor.
90 bin - 100 bin arasında değişen kapasiteyi 200 bin adede yükseltecek yatırım için düğmeye basıldığını anlatan Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Won-Shin Chang, Kore’deki merkezin üretilecek modelin seçimi aşamasına geldiğini söyledi. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın nezdinde hükümetin, Güney Kore ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) sorununu 2-3 ay içinde çözeceğini bildirmesinin kendilerini motive ettiğini kaydeden Chang, “Nihai yatırım kararında son aşamaya gelindi. Bir aydan kısa sürede sonuçlanabilir” dedi.
Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Chang, yatırımla ilgili rakam vermekten kaçınıp, “En azından, şimdiye kadar yaptığımız model yatırımlarından fazla olacak” demekle yetindi. Hyundai, 2007’de üretmeye başladığı Matrix ve geçen yıl üretime giren i20 için 100’er milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Yeni yatırımın, 200 milyon doları bulması bekleniyor.
DİĞER İLGİLİ HABERLER
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )