Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
SABAH.COM.TR - 2011.05.16
TOYOTA, TÜRKLER İÇİN OTOMOBİL ÜRETECEK
Toyota, gelişmekte olan ülkelerde büyüme kararı aldı. Buna göre ürün geliştirirken bu ülkelere daha fazla önem verilecek. Pazara uygun ürünler üretilecek
İŞ MAKİNELERİ, TARIM ARAÇLARI SATIŞ, SERVİS ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
TOYOTA, TÜRKLER İÇİN OTOMOBİL ÜRETECEK
Toyota Motor Company Başkanı Akio Toyoda'nın açıkladığı 2020 Global Vizyonu, Avrupa'da Rusya ve Türkiye'yi gözde ülke yaptı. Daha önce gelişmekte olan pazarlarla gelişmiş pazarları eşit gören Toyota Motor, bundan sonra gelişmekte olan pazarlarda daha atak olmayı hedefliyor. Toyota Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Böylece ürün geliştirme konularında bu ülkelere daha fazla önem verilecek. Türkiye'de yatırımın artacağı pazarlar arasında yer alıyor" dedi.
Kısa bir süre önce Toyota Motor'da yeni bir yönetim anlayışının daha benimsendiğini söyleyen Bozkurt, şirketin bölgesel yönetimlere daha fazla yetki verme kararı aldığını kaydetti.
Daha önce kararlar Japonya merkez tarafından alınırken, bundan sonra bölgesel yönetimlerin alınan kararlarda etkili olacağının altını çizen Bozkurt, şunları anlattı: "Avrupa bölgesinin bir parçası olan Türkiye'de de Avrupa pazarına yönelik stratejilerin daha fazla hissedileceğini öngörebiliriz. Bu da Türkiye pazarına yönelik Araştırma&Geliştirme yatırımlarının artacağı, Türk tüketicilerin ilgi ilgi duyacağı, pazarın koşullarına uygun modellerin üretileceği anlamına geliyor. Bizim dilek ve taleplerimiz bu yeni yönetim anlayışıyla daha öncelikle değerlendirilecek."
Bozkurt, Toyota'nın yıl sonu satış hedefleriyle ilgili şunları söyledi: "Yılın ilk 4 ayında 50 bin adetlik yıl sonu hedefine göre bin 100 adet önde gidiyorduk. 50 bin adetin üstünü konuşmaya başlamak üzereydik. Ama deprem ve tsunami felaketi yaşandı. Bu aya kadar tedarikle ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Ama bu ay yaşıyoruz. Ayda 4 bin adede yaklaşan bir satış adedinden bu ay 2 bin 500 adetlere düşeceğiz. Alabileceğimiz araç sayısının ne olacağını bu ay sonunda görebileceğiz. Şimdilik 50 binlik hedefimizi bozmayacak şekilde yürüyoruz."
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )