Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
SABAH.COM.TR - 2011.05.16
GHOSN NİSSAN İÇİN GELİYOR
Renault-Nissan Başkanı Ghosn, temmuzda Nissan yatırımı için geliyor. Başbakan Erdoğan'dan destek istemesi beklenen Ghosn, fabrika için arazileri inceleyecek
OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜ TAMAMLAYICI İŞ KOLLARI ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
GHOSN NİSSAN İÇİN GELİYOR
Renault-Nissan Başkanı Carlos Ghosn, temmuzda Türkiye'ye geliyor. Ghosn'un ekim ayında satışa sunulacak yüzde 100 elektrikli Flunce Z.E. modelinin üretildiği Oyak Renault Bursa tesislerini ziyaret etmesi bekleniyor. Ancak, Ghosn'un geliş amacının Nissan olduğu belirtiliyor. Son olarak 2005 Mart ayında Türkiye'ye gelen Ghosn'un ziyareti çok önemli. Çünkü, Ghosn'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi planlanıyor.
Ghosn'nun Başbakan Erdoğan'la yapacağı görüşmede, Nissan yatırımıyla ilgili konuşacağı ve hükümetten destek isteyeceği tahmin ediliyor. Türkiye'de yürütülen fizibilite çalışmalarıyla ilgili bilgi alacak olan Ghosn, Oyak Grubu'nun fabrika için seçtiği uygun arazileri de gezecek.
Ghosn, daha önce yaptığı açıklamalarda, Türkiye'de Nissan'ın yatırım sinyali vermişti. Nissan'ın Türkiye'deki performansından memnun olmadığını ifade eden Ghosn, Renault'yu örnek gösterip yatırım sinyali vermişti. Renault Euromed Bölge Başkanı Jacques Chauvet de, Ghosn'un yatırım düşüncesini doğrulamış, Nissan'ın Türkiye'de yatırım için etüt çalışmalarına başladığını açıklamıştı.
Fransız Renault'nun 41 yıllık ortağı Oyak Grubu da, Nissan yatırımına sıcak bakıyor. Oyak, bir süre önce Carlos Ghosn'a Nissan için ortak üretim teklifi yapmıştı. Oyak Otomotiv ve Çimento Grubu Başkanı Celal Çağlar, Ghosn'a yaptıkları teklifi "Arazimiz var, liman var, mühendislik ve sermaye var. Karar verin hemen yatırıma başlayalım. Bu yatırım yüzde 60 Oyak, yüzde 40 Nissan ortaklığıyla olabilir. Biz hazırız" şeklinde açıklamıştı.
Ghosn Nissan için geliyor haberinin devamı için SABAH.COM.TR
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )