Türkiye otomotiv sanayi ticaret rehberi
SELECT LANGUAGE
NETOTOMOTIV.COM 'DA BUGÜN
2021 '
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ - ARAMIZA YENİ KATILANLAR
BLOOMBERGHT.COM - 2011.05.16
OTOMOTİV SEKTÖRÜ BİR REKORA DAHA HAZIRLANIYOR
Geçen yılı Cumhuriyet tarihinin satış rekoruyla kapatan otomotiv sektöründeki pazarın, bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında büyüdüğü bildirildi.
AKÜMÜLATÖR ÜRETİCİ, İTHALATÇILARI ALANLARINDA MI, FAALİYET GÖSTERİYORSUNUZ ?
RAKÄ°PLERÄ°NÄ°ZDEN BÄ°R FARKINIZ OLSUN Ä°STÄ°YORSANIZ SÄ°ZÄ°N YERÄ°NÄ°Z BURASI ...
OTOMOTİV SEKTÖRÜ BİR REKORA DAHA HAZIRLANIYOR
Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, sektörün 2011 yılına umduklarından çok daha iyi bir performansla başladığını söyledi. Yılın ilk 4 ayındaki satışların sektörde yüzleri güldürdüğünü belirten Aybar, sektöründeki pazarın, bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70 oranında büyüdüğünü vurguladı.
Aybar, bu büyümenin kendileri için önemli bir mesaj olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: Türkiye'de artık geçen yıl satışlarda başlayan yüksek ivmenin devamını yaşamaktayız. Bütün mesele Türkiye'nin bunu artık belirli bir istikrara oturtmuş olması. Satışlarda istikrar olduğunda stok ve ön planlamalar sağlıklı yapılabiliyor, ekonomik çözümler bulunabiliyor. Bu hepimize tüketiciye de faydalı oluyor.
İstikrarı devam ettirmedeki önemli unsurlardan birinin de kredi oranlarının aynı şekilde devam ediyor olması. Munzam karşılıkların artırılması Nisan ayında belli bir frenleme yaptı. Bunu da doğal karşılıyoruz. Zaten bu senenin toplamını geçen senenin ayarında bekliyorduk, bu ayarı da bana göre yakalayacağımız görülüyor. Önemli olan bundan sonraki yıllarda da Türkiye'deki bu yüksek potansiyelin kendisini pazarda göstermesi. Tahminim bu ilerlemenin bu şekilde devam edeceği yönünde. Gerek makro ekonomik istikrarın devamlılığı gerekse Türkiye'deki ekonomik büyümenin devamlılığı bize bu ümitleri sürdürüyor.
Sektörün geçen yılki satışlarının rekor olduğunu anımsatan Aybar, şöyle devam etti: Bu yıl geçen senenin ayarında hatta biraz yukarısında bir satış rakamı bekliyoruz. Zaten bu da yeni rekor anlamına geliyor. Ama bizim için önemli olan istikrarlı büyümek. İstikrar içinde her yılın belli bir ritm içerisinde yakalanması, yoksa inişler çıkışlar verimi öldürüyor. Verim olmayınca da üretimdeki genişlemenin yanı sıra yeni yatırımlar sorgulanmaya başlanıyor. Bu nedenle şu andaki gidişat bizim için önemli.
DİĞER İLGİLİ HABERLER
TÜRKİYE OTOMOTİV SANAYİ TİCARET REHBERİ, SMEDYA ELEKTRONİK YAYINCILIK HİZMETİ OLUP, HER HAKKI SMEDYA'YA AİTTİR. © 2000 - 2011
POWERED BY SMEDYA ELEKTRONÄ°K YAYINCILIK ( SMEDYA )